Mehmet Fatih Bütün

Telefon Kameranızı WebCam Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

11.01.2021
303
Telefon Kameranızı WebCam Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Özellikle uzaktan öğretim sürecinde öğretmenlerimizin basılı materyalleri üzerinde ders anlatımlarında görüntülerinin daha net bir şekilde karşı tarafa ulaşmasını sağlayan bu mobil uygulama ile ilgili yazılmış yazıyı ve hemen ardından paylaştığım videoyu incelemenizi tavsiye ediyorum.

Küresel salgın sebebiyle covid-19 önlemleri kapsamında çoğu çalışma koşullarının ev ortamına taşındığı şu günlerde pc üzerinde yer alan bir kamera ihtiyaçların ilk sıralarında arasında yer almaktadır. Bundan dolayı da artan webcam fiyatları son kullanıcıları da bütçe olarak oldukça zorluyor desek yalan olmayacaktır. Yazının tamamı da işte bu hususa değiniyor.

Eğer kullandığınız bilgisayarda dahili bir kamera yoksa ya da kullanmak zorunda kaldığınız kameranın kalitesi, çözünürlüğü kötüyse, akıllı cep telefonunuzun kamerasını bilgisayarınızda webcam olarak kullanabilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken üçüncü parti bir yazılımı yüklemek. Bahsedeceğimiz ilgili yazılım akıllı telefonunuzu webcam olarak kullanmanızı sağlayacak.

DroidCam İle Akıllı Telefonunuzu WebCam’e dönüştürün

Basit ve kullanışlı arayüzüyle Droidcam ile akıllı telefonunuzu webcame kolaylıkla dönüştürebilirsiniz. Bunun için Droidcam’in güncel versiyonunu bilgisayarınıza kurmalı kullandığınız cihaza da Droidcam’i indirmeli ve akıllı telefonunuzu usb bağlantısıyla ya da wifi- bluetooth ile bilgisayarınıza bağlamalısınız. Bunları yaptıktan sonra kolaylıkla akıllı telefonunuzu webcam’e dönüştürebiliyorsunuz. Hatta dilerseniz birkaç ayarlama ile ses ve mikrofon olarak da cihazınızı kullanabilirsiniz.

DroidCam’i bizi karşılayan arayüzü oldukça basit “Connect over Usb” ile usb bağlantısını gerçekleştirdiğimiz cihazı seçerek “Video” tiki ile (dilerseniz Audio da seçerek ses seçeneğini kullanabilirsiniz) “Start” ile cihazınızı Webcam olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer dilerseniz konstrat-zoom-dönndürme-ışık gibi fonksiyonları da kullanmak için pro halini satın alabilirsiniz.

Droidcam’i bilgisayarınıza kurmak için resmi download sayfasına gidin.

Droidcam’i mobil cihazlarınıza indirmek için cihazınızın işletim sistemine uygun Appstore, GooglePlay seçenekleriyle gidin.

Kaynak: http://www.postnot.com/telefon-kameranizi-webcam-olarak-nasil-kullanabilirsiniz/.html


Diğer Tavsiyelerim için BURAYI TIKLAYINIZ

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Aytekin Kaya dedi ki:

  https://youtu.be/5D-hDGdlZO0. Üstadım bu sefer senden önce davrandım 😎

  1. Ben de videoyu senin videonla değiştirdim kıymetli hocam 🙂

   1. AYTEKIN KAYA dedi ki:

    Yapma, sendeki ses tonu ve akıcılık benim yanımdan geçmez. Bir hata yapmış olmayasın. Senin öksürmen benim şiir okuyuşumdan daha etkileyicidir.

Copyright © 2006 MFB
%d blogcu bunu beğendi: