Mehmet Fatih Bütün

İnteraktif Genel Kültür Yarışması-2

15.12.2020
307
İnteraktif Genel Kültür Yarışması-2

İnteraktif Genel Kültür Yarışması-2

İlk interaktif genel kültür yarışmamız katılımcıların büyük ilgisini gördü. Kabul ediyorum biraz sorular zordu ve koşullar ağırdı ancak bunu ben interaktif etkinliklerin mantığını ve amacını anlatmak için sadece gösterim niyetiyle hazırlamıştım yani bu yarışmayı dilediğiniz şekilde dilediğiniz soru ve sürelerle değiştirebiliyorsunuz yani isterseniz öğrencilere uyarlayabiliyor ve kolaylaştırmak isterseniz kolaylaştırabiliyorsunuz.

Şimdi farklı bir türde yeni bir yarışmayı sizlerin istifadesine sunuyorum. Merak etmeyin bu sefer adınızı soyadınızı ve mail adresinizi girmenize gerek yok. Yalnız bu sefer biraz daha fazla sinirlenebilir belki de inat edip çözmek için daha fazla vakit harcayabilirsiniz ya da kızıp elinizden telefonu bırakabilirsiniz. Tercih sizin ama sadece soruları çok gıcık olan bir yarışma olarak bakmayın bu interaktif etkinliğe lütfen. Dediğim gibi dilediğiniz gibi soruları süreleri değiştirebiliyorsunuz bu yarışma türünde de….

Yarışma hakkında kısaca bilgi vermeye çalışayım gerçi siz yarışma bilgilendirme kısmında bulacaksınız bu söylediklerimi ama ben yine de özetle ifade edeyim:

Kısa ve farklı türlerde toplam 20 soru sordum ve her soruya 20 saniye süre verdim. Doğru cevap verirseniz diğer soruyla devam edeceksiniz yanlış cevap verirseniz maalesef kaybedecek ve tekrar başa döneceksiniz. 🙂 Arama motorlarına bakmayasınız diye süreleri kısa tuttum bunun için süreyi iyi değerlendirin derim 🙂

Önemli bir hatırlatma: Bu yarışma en ideal arayüzle Tablet, Bilgisayar ve Etkileşimli Tahta üzerinde kullanılabilir. Diyelim siz cep telefonundasınız ve yarışma yerine beyaz bir ekran görüyorsanız bu sorununuzu şu yollarla çözebilirsiniz.

1.Yol: Cep telefonu tarayıcınızın ayarlarından “Masaüstü Sitesi” seçeneğini (tik işaretini seçerek) aktif hale getirebilirsiniz.

2.Yol: Cep telefonunda en iyi ve ideal olarak gördüğüm Firefox tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Eğer Google Android kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK uygulamayı mağazadan indirip varsayılan tarayıcınız yapınız ve yarışmayı buradan açmaya çalışınız. Hayır Apple ürünü olan Iphone kullanıyorum diyorsanız o zaman BURAYA TIKLAYARAK ürünü appstore mağazasından indirerek bu tarayıcıdan yarışmayı açınız. Yine de sorun yaşarsanız buraya yorum yaparak mesaj yoluyla bana durumu anlatabilirsiniz.

Son olarak bu tür yarışmaların devamının gelmesi için hatta geliştirilmesi için yorumlarınızı gerek bu yazının altında gerekse sosyal medya adreslerimde görmem gerek 🙂

Hazırsanız başlayalım mı? Hazır olduğunuzu varsayıyorum…

Yarışmaya Başlamak İçin BURAYA TIKLAYINIZ


Diğer materyallerimizi incelemek için buraya tıklayınız.
Ayrıca Materyal Ofisi sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. İdris Altınışık dedi ki:

  Sa. Fatih hocam Erzurum ‘dan selamlar. Bu tarz yarışmaları bizim hazırlayabileceğimiz bir sunumunun var mı? paylaşırsanız memnun olurum.
  Emeğiniz için teşekkürler.

  1. MehmetFatihButun dedi ki:

   A.S İdris hocam
   Hocam hazırladığım interaktif materyallerle ilgili bir eğitim atölyesi bulunmamaktadır. Ancak internet üzerinden araştırma yaparak ve Türkçe’ye çevrilerek çeşitli doküman ve videolar incelenebilir ve bunlar üzerinden kendinizi geliştirebilirsiniz.
   Tekrar Erzurum’a selam ve saygılar…

Copyright © 2006 MFB
%d blogcu bunu beğendi: