Sitemize Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOK

HAKKIMDA

Ana Sayfa » HAKKIMDA

Ayazı zirve yapmış bir güz mevsiminde (6 Ekim’de) “doğunun cenneti” diye bilinen ERZİNCAN’da dünyaya geldim. İnsanlığın dostluğun, kardeşliğin ve hasbîliğin zirve yaptığı şehrimdeki mutluluğum Erzincan’ın ilahi kaderi halini alan ve 6.8’lik şiddetiyle yeniden kendini hatırlatan büyük Erzincan depremi ile birlikte kısa bir sekteye uğradı.

İlk ve orta tahsilimi memleketimde zirvede bitirmiştim ama yaşanan depremle birlikte maalesef lise tahsilimi yarıda bırakmak ve bunu Kadim şehir olan Osmanlı’nın ilk payitahtlarından Bursa’da tamamlamak zorunda kaldım.

İlahi kader burada da iyiden iyiye kendisini hissettirmiş ve üniversite eğitimimi de o döneme göre iyi sayılabilecek bir puanla hiç de niyetim olmayan kerhen kazandığım ama mezun olurken de gurur ve mutluluk duyduğum Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yine bir derece ile tamamladım.

Mezun olduğum dönemde pek de kolay görev alınabilecek bir meslek değildi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği… ama yine de kanunen okullarda okutulan ve ihtiyacın olduğu bir bölüm ve öğretmenlik dalıydı. Devlet bu imkanı bize o dönemde sunmuyordu biz de devletimiz sunmuyorsa aç kalacak değiliz ya dedik.

Çok gariptir ki 1994 yılında tezgahtar olmak için gittiğim bir ayakkabı dükkanında bir gün sonra radyo ve tv programcısı olarak işe devam etmeye başladım. 20 yıl amatörce bu mesleği icra etmeye çalıştım. 2000 yılının temmuz ayında yine bir gün çalıştığım radyo istasyonuna reklam almak için gittiğim Bursa Özel Tan Okulları’nda 2000 yılında öğretmen olarak işe girdim. Böylece 20 yıl sürecek olan ve bunun 10 yılını özel okullara harcadığım öğretmenlik mesleğimde -kendi adıma söylemem gerekirse- sürekli öğrenme sürekli üretme çabası gayreti ve azmi de benimle birlikte işe başladı. Bursa’nın en seçkin özel okullarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak yıllarca görev yaptım. Her yıl bu okullarda dönemin şartlarına göre öğrencilerimi derse karşı daha ilgili hale getirecek onlara sevgi ve saygı endeksli bir eğitim anlayışıyla yaklaşmaya ve eğitim öğretim faaliyetlerimi sürdürmeye devam ettim. 2000 yılında ilk amatör web bloğumu fatihbutun.8m.net ile açtım. Ardından 2006 yılında profesyonel bir blog haline getirdiğim fatihbutun.com ile bu maceramı bir üst segmente taşıdım.

2010 yılında ailemin aşırı ısrarı üzerine özel okul öğretmenliği macerema bir nokta koydum ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görev nöbetine Iğdır gibi ülkemizin en güzel en nadide şehirlerinden birinde sözleşmeli öğretmen olarak bir yıl sonrada aynı okulumda kadrolu olarak göreve başladım. Gurbet ellerde yalnız sessiz sakin bir hayat sürerken yine rahat durmadım ve 2012 yılında sesli bir düşünce ile başlayan ilerleyen zamanda ise yine kişisel çabamla geliştirmeye çalıştığım Din Eğitiminde Teknoloji Hareketi olan DEĞİTEK’i öğretmenlerime kazandırdım. Fakat çok fazla bir destek gelmediği için bu alana ilgi duyan bir öğretmen arkadaşımıza devrettim.

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü özel sektör deneyim ve tecrübelerimi özellikle de “Din Öğretiminde Teknoloji Kullanımı” konularındaki çalışmalarımı önemsemiş olacak ki başta şimdiki genel müdürümüz sayın Nazif YILMAZ, o dönemin daire başkanlarından şimdiki Hayat Boyu Genel Müdürümüz sayın Nezir GÜL, daire başkanımız Dr. Ahmet İŞLEYEN‘in de teveccühleri ile bakanlığımızın bir çok hizmet içi eğitimlerine eğitim görevlisi ve yöneticisi olarak davet ettiler. Bir kez daha kendilerine üzerinde çalıştığım hususlarda gösterdikleri hassasiyet ve ilgiden dolayı ve öğretmenlerimize bu tecrübelerimi sunmama vesile oldukları için çok ama çok teşekkür ediyorum.

4 yıl boyunca Iğdır ve Aralık ilçelerinde çeşitli köy okullarında dünyanın en güzel varlıklarına ders vermeye öğretmenlik yapmaya çalıştım. Alnımın teriyle buradaki görevimi de tamamladıktan sonra tekrar 2.memleketim olan Bursa’ya geri döndüm. Burada Gülçiçek Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde değerli müdürüm kulakları çınlasın Ertuğrul Şengül’ün de desteği ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip Din Öğretiminde Flipped Classroom modelini okulumuzda uyguladım. Bu modelle akademik ve ahlaki anlamda %100 başarı alarak okulumu, ilçemi ve ilimi gururla temsil ettim.

2014 yılına geldiğimizde ise Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez Teşkilatı’nda daha önceki basın ve medya geçmişimden dolayı Yeni Medya sorumlusu olarak Basın ve Halkla İlişkiler bölümüne görevlendirildim. Bu arada yine eğitime öğretime faydalı olsun diye Din ve Teknoloji portalını hayata geçirdim lakin bu portalında ömrünün fazla uzun süreceğini sanmıyorum çünkü nasıl ki sulanmayan her çiçek soluyorsa Din ve Teknoloji de artık solma aşamasına geçti. Ardından yine boş durmadım ve arkadaşlarımla birlikte öğretmenlerimizin mesleki /kişisel gelişimlerine de katkısı sağlayacak bir proje ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER’in de büyük desteğini arkamıza alarak “Bursa Öğretmen Akademisi” projesine start verdik. Şu an Ar-Ge Biriminde bu proje kapsamında proje öğretmenlerinden biri olarak görev yapmaya devam ediyorum.

Çok kısa bir şekilde özetlemeye çalıştığım eğitim biyografimde son satırlarımı beni bugünlere getiren muhterem validem ve pederime, her zaman bir kardeş olarak varlığını desteğini yanımda gördüğüm gurbet kuşum güzel kardeşime , başarılarımda imzası olan, sabrı ve desteği yadsınamayacak kadar fazla olan ve bana Reyhan’ımı hediye veren eşime teşekkür ederek ve tüm bu aileyi bana bahşeden Yüce Rabbime hamd ederek noktalamak istiyorum.

%d blogcu bunu beğendi: