MFB Microblog

Hakkında

Mehmet Fatih Bütün, 1977 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilinin bir bölümünü Erzincan’da lise tahsilinin geri kalan kısmını ve üniversite öğretimini Bursa’da tamamladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra 10 yıla yakın bir süre birçok özel öğretim kurumunda öğretmenlik yaptı.

1999 yılından bu yana eğitim öğretimde dijital içerik kullanımına yönelik araştırma-geliştirme ve üretim faaliyetlerini sürdürdü.

2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığında göreve başlayan Mehmet Fatih Bütün, 2013 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün çeşitli hizmet içi seminerlerinde eğitim görevlisi ve yöneticisi olarak görev aldı.

2014 yılından itibaren Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü merkez teşkilatı içinde çeşitli görevlerde yer alan ve halen Ar-Ge biriminde görevli olarak Öğretmen Akademisi’nde mesleki gelişim kapsamındaki uzmanlık alanına giren konularda atölye, seminer ve konferanslar veren Mehmet Fatih Bütün evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Mehmet Fatih BÜTÜN’ün atölye seminer ve konferanslarındaki konu başlıklarından bazıları:

1- Dijital içeriklerin kullanımı
2- Klasik Öğretimi altüst ederek başarıya ulaşmak
3- Öğretimde kullanılan dijital materyal araçları
4- Öğretimde kullanılan mobil araçlar
5- Öğretimde kullanılan Web 2.0 Araçlar
6- Etkili Sunum Teknikleri
7- Neden Öğretimde Teknoloji?
8- Teknoloji Destekli Esnek Sınıflar oluşturmak
9- Eğlenceli kağıt etkinlikler nasıl hazırlanır?
10- Etkili powerpoint hazırlama ve ipuçları
11- Canlı dersler nasıl canlandırılır?
12- Hangi dijital materyal nerede kullanılır?

Copyright © 2006 MFB
%d blogcu bunu beğendi: