Fatih Bütün

H5P’de interaktif sunumlar nasıl hazırlanır?

H5P
H5P’de interaktif sunumlar nasıl hazırlanır?

H5P’de interaktif sunumlar nasıl hazırlanır?

Kullanıcıların yalnızca bir web tarayıcısı kullanarak sunumlarına çoktan seçmeli sorular eklemelerine , boşlukları doldurmalarına, metin ve diğer etkileşim türlerine olanak tanıyan ücretsiz bir HTML5 tabanlı sunum içeriği türü  . Canvas, Brightspace, Blackboard, Moodle ve WordPress gibi yayın sistemlerinde H5P ve Course Presentation ile ilgi çekici sunumlar  oluşturun .

Burada bir sunuma birçok farklı türde soru ekleyebileceğinizi gösteriyoruz. Ayrıca farklı arka planlar, resimler ve bir video ekledik. Yeni slaytlara atlamak için tıklayabileceğiniz resimler de var.

Açıklama

Kurs sunumları, multimedya, metin ve etkileşimli özetler, çoktan seçmeli sorular ve etkileşimli videolar gibi birçok farklı etkileşim türü içeren slaytlardan oluşur. Öğrenciler Kurs Sunumlarında yeni etkileşimli öğrenme materyallerini deneyimleyebilir ve bilgilerini ve hafızalarını test edebilirler. H5P ile her zaman olduğu gibi, içerik web tarayıcılarında düzenlenebilir ve Kurs Sunumu etkinlik türü, bir WYSIWYG sürükle ve bırak tabanlı geliştirme aracı içerir.

Ders Sunumu etkinliğinin tipik bir kullanımı, bir konuyu tanıtmak için birkaç slayt kullanmak ve bunları, kullanıcının bilgisinin test edildiği birkaç slaytla takip etmektir. Bununla birlikte, Ders Sunumları, sınıfta kullanım için bir sunum aracı olarak veya kullanıcının seçim yapmasına ve sonuçları görmesine izin vermek için normal gezinmenin, slaytların üstündeki gezinme düğmeleriyle değiştirildiği bir oyun olarak da dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilir. onların seçimlerinden.

Bu öğreticide Sunumların nasıl oluşturulacağını öğrenin  .

Bu sayfadaki H5P içeriği , kullanım hakları altında başka bir Creative Commons lisansı belirtilmedikçe Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası kapsamında lisanslanmıştır. İçeriğin yazarı Joubel’dir.

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2000 MFB
%d blogcu bunu beğendi: