Fatih Bütün

H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Nasıl Yapılır?

H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Nasıl Yapılır?

H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların yalnızca bir web tarayıcısı kullanarak sunumlarına çoktan seçmeli sorular eklemelerine , boşlukları doldurmalarına, metin ve diğer etkileşim türlerine  olanak tanıyan ücretsiz bir HTML5 tabanlı sunum içeriği türü  . Canvas, Brightspace, Blackboard, Moodle ve WordPress gibi yayın sistemlerinde H5P ve Course Presentation ile ilgi çekici sunumlar  oluşturun .

H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Nasıl Yapılır?
H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Yapmak

Burada bir sunuma birçok farklı soru türünün yanı sıra ayrıca farklı arka planlar, resimler ve bir video ekleyebilirsiniz. Yeni slaytlara atlamak için tıklayabileceğiniz resimler de yine sunumunuza ekleyebilirsiniz.

Açıklama

Kurs sunumları, multimedya, metin ve etkileşimli özetler, çoktan seçmeli sorular ve etkileşimli videolar gibi birçok farklı etkileşim türü içeren slaytlardan oluşur. Öğrenciler, Kurs Sunumlarında yeni etkileşimli öğrenme materyallerini deneyimleyebilir ve bilgilerini ve hafızalarını test edebilirler. H5P’de her zaman olduğu gibi, içerik web tarayıcılarında düzenlenebilir ve Kurs Sunumu etkinlik türü, bir WYSIWYG sürükle ve bırak tabanlı geliştirme aracı içerir.

Ders Sunumu etkinliğinin tipik bir kullanımı, bir konuyu tanıtmak için birkaç slayt kullanmak ve bunları, kullanıcının bilgisinin test edildiği birkaç slayt daha takip etmektir. Bununla birlikte, Ders Sunumları, sınıfta kullanım için bir sunum aracı olarak veya kullanıcının seçim yapmasına ve sonuçları görmesine izin vermek için normal gezinmenin slaytların üstündeki gezinme düğmeleriyle değiştirildiği bir oyun olarak da dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilir. seçimlerinden.

Bu sayfadaki H5P içeriği, kullanım hakları altında başka bir Creative Commons lisansı belirtilmedikçe Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası kapsamında lisanslanmıştır. İçeriğin yazarı Joubel’dir.

Nasıl Yapılır Videosu:

H5P Lumi İle Etkileşimli Sunum Nasıl Yapılır Videosu

Etkileşimli Sunum Örneği:


Uygulamanın web sitesine buradan gidebilirsiniz.

Yazının Kaynağı için burayı tıklayınız

Sitemizdeki diğer önemli bilgiler için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2000 MFB
%d blogcu bunu beğendi: