Fatih Bütün

Diaro’nun Eğitimde Kullanımı

Diaro’nun Eğitimde Kullanımı

Diaro’nun Eğitimde Kullanımı

Hangi derste, sınıfta hangi ders tasarımını düzenli bir şekilde geriye dönük olarak da görüntülemek ve unutkanlığın önüne geçmek ister misiniz? O halde bu günlük uygulaması tam size göre…

Diaro günlük tutma uygulaması ile günlük olarak yaptığınız aktiviteleri, deneyimleri ve düşüncelerinizi çeşitli kategoriler ve etiketler altında günlük olarak tutabilirsiniz. Yazdığınız yazılara resim ekleyebilir, telefonunuzun takvimiyle etkileşim kurabilirsiniz. Günlüğünüze şifre koyabilir ve sizden başkasının uygulamaya erişimini engelleyebilirsiniz. Ayrıca günlüklerinizi dropbox aracılığıyla buluta ya da manuel olarak cihazınıza yedekleyebilirsiniz.

Peki Eğitimde Diaro’yu nasıl kullanabilirsiniz?

Bu aplikasyonla hangi sınıfta hangi ders konularını işlediğinizi ya da nasıl bir ders tasarımı uyguladığınızı aradan yıllar geçse de rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Ben önce tek tek sınıfları ve derslerimi kategorilere ekledim. Ardından girdiğim sınıflarda işlediğim derslerin konularını gün gün not alarak Diaro’ya ilgili kategoriler altına ekledim. Bu sınıflarda yaptığım eğitimleri varsa görsellerini de ilgili alana ekledim. Aradan aylar geçse de hangi sınıfta hangi konuyu nasıl işlediğimi takvim bölümünden tarihi seçerek görüntüledim. Böylece bilgi dağınıklığının ve unutkanlığın da önüne geçmiş oldum.

Benim de son derece kullanışlı bulduğum ve kullandığım bu uygulamayı Android Ios tabanlı cihazlarınızla birlikte bilgisayarınız üzerinden de rahatlıkla senkronize bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diaro App Aplikasyon Adresleri
IOS APP: Tıklayınız
Google Play: Tıklayınız
Web: Tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2000 MFB
%d blogcu bunu beğendi: