B.Ö.A. Ekim Ayı Konferansı: 3E Modeliyle Ders Anlatımı

Ana Sayfa » HABER & DUYURU » B.Ö.A. Ekim Ayı Konferansı: 3E Modeliyle Ders Anlatımı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge projelerinden biri olan Bursa Öğretmen Akademisi Ekim ayı içerisinde planlanan atölye seminer ve konferanslar serisinde 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Ar-Ge Birimi Uzem Salonunda öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla sene başında yine sene başında gerçekleştirilen ankette  en çok istek alan çalışmalardan biri gerçekleşti. 

3E Modeli olarak bilinen Eğitirken Eğlendiren Etkili Dersler Nasıl İşlenir? uygulamalı konferansı Ar-Ge öğretmenlerinden Mehmet Fatih Bütün tarafından 23 Ekim 2019 günü saat 17:00 Ar-Ge Uzem Salonunda gerçekleşti. Konferansa Burbis üzerinden ve elektronik posta üzerinden müracaat eden öğretmenlerimiz katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren konferansın ilk bölümünde Neden Teknoloji, Türkiye’de Eğitimde Teknoloji Kullanımı, E-İçerik Araçları ve Etkili Sunum Teknikleri başlıklarıyla ders anlatımı tarzında bir sunum gerçekleştirildi. İkinci bölümde ise bu anlatılanlar üzerine İnteraktif Dijital Konu Etkinliği, İnteraktif Dijital Bilgi Yarışması, Eğlenceli Kağıt Etkinlikler (Kare Bulmaca-Anagram Bulmaca-Kelime Avı) öğretmenlere uygulandı. Ayrıca Dijital Beyaz Tahta Eğlenceli Kavram Bilgi Yarışmalarının yanı sıra Kinetiksel enerjinin kullanımına yönelik iki farklı etkinlik de öğretmenlerimizle uygulamalı olarak gerçekleşti.

Kasım ayı programında da gerçekleştirilmesi planlanan faaliyet öğretmenlerimizle gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

%d blogcu bunu beğendi: