B.Ö.A. Kasım Ayı Atölyesi: Eğitirken Eğlendiren Etkili Dersler Nasıl İşlenir?

Ana Sayfa » HABER & DUYURU » B.Ö.A. Kasım Ayı Atölyesi: Eğitirken Eğlendiren Etkili Dersler Nasıl İşlenir?

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge projelerinden biri olan Bursa Öğretmen Akademisi Kasım ayı içerisinde planlanan atölye seminer ve konferanslar serisinde 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 16:00’da Abdal Kültür Merkezi’nde “Eğitirken Eğlendiren Etkili Dersler Nasıl İşlenir?” atölyesi Mehmet Fatih Bütün’ün atölye liderliğinde gerçekleşti. 

3E Modeli olarak da bilinen “Eğitirken Eğlendiren Etkili Dersler Nasıl İşlenir?” uygulamalı atölyesi Ar-Ge öğretmenlerinden Mehmet Fatih Bütün tarafından 13 Kasım 2019 günü saat 16:00’da  Abdal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konferansa BURBİS sistemi üzerinden ve elektronik posta üzerinden müracaat eden öğretmenlerimiz katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren atölye iki bölümden oluştu.  ilk bölümde kısa bir Neden Teknoloji, Türkiye’de Eğitimde Teknoloji Kullanımı, E-İçerik Araçları hakkında ders anlatımı tarzında bir sunum gerçekleştirildi. İkinci bölümde ise bu anlatılanlar üzerine İnteraktif Dijital Konu Etkinliği, İnteraktif Dijital Bilgi Yarışması, Eğlenceli Kağıt Etkinlikler (Kare Bulmaca-Anagram Bulmaca-Kelime Avı) ve Fiziksel (Kinetiksel enerjiye yönelik) Etkinlikler örnekleriyle öğretmenlere uygulandı.

Atölye öğretmenlerimizle birlikte gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

%d blogcu bunu beğendi: